Call 773-702-0660
O FFHC

Misja

Misją centrum zdrowia rodziny przyjaciela jest zapewnienie dostępu do wysokiej jakości, pacjenta wyśrodkowany podstawowy i prewencyjnych usług opieki zdrowotnej niezależnie od indywidualnego status społeczno ekonomiczny.

Wizja

Za pacjenta wyśrodkowany medycznych domu wyboru i pracodawcą z wyboru stając premier, pełni zintegrowany system opieki zdrowotnej dostawy we wspólnotach służymy.

Przyjaciel rodziny zdrowia centrum, Inc. ("przyjaciel rodziny") został uruchomiony z rozwoju Fundacji przyjaciel rodziny przez Berman i przyjaciel Hannah w 1930 roku. Finansowanie z Michael Reese Health Trust dozwolone dla budynku remont połączyć dwa z praktyki klinicznej Medycyny Uniwersytetu w Chicago – Klinika niemowląt Woodlawn i kliniki na terenie kampusu Uniwersytetu w Chicago medycyny w 55th Street.

Uznając, że kluczową rolę Federalnie wykwalifikowanych zdrowia centra (FQHCs) grać w zapewnieniu dostępu do opieki zdrowotnej w medycznie zaniedbane obszary gdzie większość mieszkańców są nieproporcjonalnie dotyczy wyzwań związanych z ubóstwem, w 1997 r., przyjaciel rodziny stosowane i otrzymał oznaczenie FQHC. Wkrótce po otrzymaniu oznaczenie FQHC, przyjaciel rodziny zwiększyła swoją obecność klinicznych w innych społeczności miejskiej Chicago przez otwarcie dwóch dodatkowych witryn – Western, witryny podstawowej opieki i Beethovena, centrum zdrowia szkołach.

Przyznało tych stron umieszczone przyjaciel rodziny do zwiększenia jego rolę jako istotne źródło opieki dla mieszkańców zamieszkałych w południowo-wschodniej i południowo-zachodniej strony z Chicago, bariery dostępu do usług zdrowotnych nadal istnieją. Niektóre z barier utrudniających dostęp do opieki zawarte: brak środków finansowych, problemy komunikacyjne i brak ubezpieczenia zdrowotnego. Zrozumienie tych barier dostępu od dawna Ustawia scenę dla przyjaciela rodziny otworzyć inne witryny podstawowej opieki Pulaski Health Center w 2008 i Zachodnia 47 2009 centrum zdrowia.

W 2013 r., West 47. ośrodek zdrowia przeniesiono do 4802 Południowej Ashland Avenue. Lokalizacji Ashland włączone przyjaciel rodziny do zwiększenia zdolności medycznych oferując szerszego zakresu kompleksowych usług podstawowej opieki zdrowotnej, skierowań i innych usług niezbędnych do ułatwienia dostępu do opieki, takich jak zarządzanie sprawami, tłumaczenie i transport.

W wyniku otrzymania nowego dostęp punkt niedrogiej opieki Act funduszy, w 2015 r., przyjaciel rodziny ustanowiony w nowym miejscu dostarczania usług na obszarze Wspólnoty Woodlawn. Ta nowa strona wzmacnia przyjaciel rodziny możliwość rozszerzyć swój zasięg i zaspokoić rosnący popyt na usługi.

Dzisiaj przyjaciel rodziny działa sześć miejsc dostarczania usług i służy ponad 27.000 pacjentów w stosunku rocznym. Przyjaciel rodziny jest również uznawane jako Patient-Centered medyczne domu przez Komitet Narodowy zapewniania jakości. Otrzymania tego uznania pokazuje przyjaciel rodziny zaangażowanie w poprawę jakości, skuteczności i efektywności świadczenia opieki zdrowotnej.

Mimo, że przyjaciel rodziny znacznie się zwiększyła, zarówno liczby witryn usługi dostawy i pacjentów, od otwarcia drzwi w 1997 r., w najbardziej podstawowych sposobów, przyjaciel rodziny pozostaje zgodna z określeniem jej powstania filozofii – zapewnienie bardziej medycznie zaniedbane i osób o niskich dochodach i rodzin dostęp do wysokiej jakości usług zdrowotnych podczas łagodzenia różnic wyników opieki zdrowotnej w.